Świadczone usługi prawne, prawnicze Gdynia

Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w wielu sytuacjach dotyczących spraw prywatnych czy firmowych warto skorzystać z pomocy prawnika. Mnogość przepisów oraz zawiłych kwestii prawniczych sprawia, że korzystanie z usług adwokata staje się w niektórych sytuacjach koniecznością. Na pozór błahe zdarzenia rodzą ze sobą często bardzo poważne konsekwencje, których efektem mogą być wysokie kary administracyjne i inne nieprzyjemności. Nieodśnieżony chodnik lub wycięcie gałęzi z drzewa sąsiada może nas narazić na wizytę Policji lub nawet sprawę sądową o odszkodowanie.

Usługi prawnicze adwokat Gdynia

Jak uzyskać pomoc prawną w zakresie np. prawa rodzinnego, karnego czy cywilnego w Gdyni? Usługi prawnicze, w tym porady oferuje nasza kancelaria adwokacka. Są one skierowane do klientów biznesowych, indywidualnych oraz instytucjonalnych. Działalność w obszarze powyższych dziedzin obejmuje m.in.:

  • przygotowywanie opinii i ekspertyz,
  • tworzenie i opiniowanie umów,
  • reprezentację w postępowaniach przygotowawczych, sądowych, administracyjnych,
  • rozwiązywanie sporów z wykorzystaniem negocjacji i mediacji,
  • sporządzanie pism procesowych oraz takich dokumentów jak np. pozwy, odwołania, wnioski, umowy itd.

Prawnicy analizują każdą powierzoną im sprawę i w ramach doradztwa prawnego omawiają z klientem możliwe warianty rozwiązań dopuszczone przez obowiązujące przepisy. Informują również o konsekwencjach, jakie wiążą się z podjęciem przez niego określonych decyzji. Korzystanie z pomocy prawniczej pozwala uniknąć wielu konsekwencji, o których istnieniu osoba niezaznajomiona z kwestiami prawodawstwa i legislacji nie ma pojęcia. W krajach zachodniej Europy usługi adwokackie są równie powszechne, jak wizyty u lekarza czy załatwianie spraw w urzędzie.

 

Usługi prawne realizowane przez kancelarię adwokacką

 

Ponadto kancelaria prawnicza w Gdyni w ramach swoich usług oferuje pomoc w sprawach o odszkodowania z tytułu wypadków komunikacyjnych, w pracy, błędów lekarskich i innych zdarzeń. Prawnik świadczy zarówno doradztwo prawne, jak i występuje w imieniu mocodawcy przed różnymi instytucjami ubezpieczeniowymi lub w sądzie. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kwestii związanych z mobbingiem.

Kancelaria adwokacka służy również wsparciem, gdy potrzebna jest porada prawna w kwestiach problematycznych dotyczących funkcjonowania we wspólnocie mieszkaniowej. Bez względu na rodzaj sprawy prawnik, świadcząc usługi, jest zobowiązany do działania w interesie klienta oraz zachowania w tajemnicy powierzonych mu informacji. Sprawy majątkowe i mieszkaniowe to zawsze sytuacje wymagające, oprócz odpowiedniego wyczucia, znajomości skomplikowanych kwestii prawniczych, w których pomoc adwokata będzie niezbędna.

Jedną z najtrudniejszych kwestii prawnych, z jakimi spotykają się dziś kancelarie adwokackie, jest kwestia tranzycji płci. Skomplikowane przepisy i konieczność formalnego pozywania rodziców przez osobę pragnącą dokonać korekty medycznej wymaga od prawnika oprócz szczegółowego zapoznania się z tematem również odpowiednich umiejętności prowadzenia tak trudnych postępowań. Niestety szkoły prawnicze nie przygotowują studentów do takich sytuacji, więc wszystko zależy od doświadczenia i predyspozycji adwokata.

 

Usługi prawne Gdynia

Świadczone usługi kancelarii prawniczej: 

swiadczne-uslugi
Wstecz
prawo cywilne prawo karne prawo rodzinne prawo mieszkaniowe mobbing sprawy rozwodowe porady prawne tranzycja płci prawo spadkowe
Siedziba:

ul. Świerkowa 30/2

81-526 Gdynia

Kontakt:

+48 733 272 252

adwokatkochanowski@gmail.com

Dane:

NIP 5842306185

Nr konta 94 1160 2202 0000 0001 0592 9708