Sprawy rozwodowe i alimentacyjne
Adwokat i prawnik Gdynia - alimenty i rozwody

Rozstanie, podział majątku oraz opieka nad dziećmi, to jedne z najtrudniejszych rodzajów pomocy, jaką świadczą kancelarie adwokackie. Każda sprawa rozwodowa jest inna i do każdej prawnik musi być odpowiednio przygotowany. Rolą adwokata w przypadku rozwodu jest odpowiednie zabezpieczenie interesów klienta przy zachowaniu elementarnego szacunku dla drugiej strony postępowania. Jeśli małżeństwo posiadało dzieci, to dla sądu najważniejszą kwestią będzie zadbanie o komfort psychiczny i zabezpieczenie materialne małoletnich.

Sprawy rozwodowe

 

Jak wygląda procedura składania pozwu o rozwód? Co trzeba zrobić w celu uzyskania alimentów na dzieci? Na liście spraw, jakimi zajmują się kancelarie adwokackie, znajdują się rozwody. Adwokaci w Gdyni specjalizujący się w nich służą doradztwem już na etapie podejmowania przez klientów decyzji dotyczącej rozstania się z mężem/żoną. Prawnicy informują wówczas klienta o możliwych konsekwencjach prawnych – jakie mogą mieć bezpośredni wpływ na życie osób dorosłych lub dzieci. Adwokat rozwodowy wyjaśni także wszystkie niejasności, które mogą pojawić się na każdym etapie postępowania. Tego rodzaju sprawom zazwyczaj towarzyszą trudne emocje rozstających się małżonków, a zadaniem prawnika jest służenie obiektywnym wsparciem oraz działanie w interesie mocodawcy.

Szczera rozmowa z pełnomocnikiem oraz wskazanie wszystkich racji wpływających na podjęcie decyzji rozwodowej jest jedną z najistotniejszych kwestii przygotowujących do rozprawy. Przed przystąpieniem do sprawy sądowej linia obrony lub oskarżenia musi być dokładnie określona.

Pomoc kancelarii w sprawach rozwodowych

 

Prowadzona przez nas w Gdyni kancelaria adwokacka pomaga również napisać pozew rozwodowy i reprezentować mocodawcę na etapie postępowania sądowego oraz w zakresie zebrania dowodów. Opracowanie strategii działania to też kolejne zadanie, które ma adwokat. Rozwód może zostać orzeczony bez wskazywania strony odpowiedzialnej za rozpad pożycia małżeńskiego lub nastąpić z winy obojga małżonków, bądź jednego z nich. Wyrokiem sądu regulowane są ponadto inne kwestie dotyczące byłych partnerów, takie jak np. podział majątku czy alimenty. Prawnik z naszej kancelarii pomaga również w tym zakresie poprzez m.in. przygotowanie odpowiednich dokumentów czy biorąc udział w negocjacjach lub mediacjach stron.

Adwokat rozwodowy i alimenty Gdynia

To, jak długo trwają sprawy rozwodowe, zależy przede wszystkim od tego, czy rozstający się małżonkowie doszli do porozumienia w najważniejszych życiowych kwestiach, w tym m.in. dotyczących dzieci czy alimentów. Zabezpieczenie materialne małoletnich, to obok podziału majątku najważniejsze aspekty każdego rozwodu. Adwokat musi studzić emocje klienta i patrzeć szerzej na całą problematykę sytuacji. Emocje, które udzielają się stronom, nie mogą wpływać na ogląd rozprawy sądowej przez prawnika.

Zanim dojdzie do sprawy rozwodowej, konieczne jest przeprowadzenie mediacji między stronami. Jest to we współczesnym prawodawstwie w Polsce pierwszy i obowiązkowy krok, który muszą wykonać małżonkowie. Nie powinno się na tym etapie rezygnować z pomocy adwokata, ponieważ jest to zawsze szansa na mniej radykalne rozwiązanie sporu. Rozwód jest zawsze dramatem dla obu stron i pomijając kwestie majątkowe ogromnym przeżyciem dla małoletnich. Rolą prawnika jest wskazanie powodów tych najważniejszych kwestii i wskazanie optymalnych rozwiązań.

sprawy-rozwodowe
Wstecz
prawo cywilne prawo karne prawo rodzinne prawo mieszkaniowe mobbing sprawy rozwodowe porady prawne tranzycja płci prawo spadkowe
Siedziba:

ul. Świerkowa 30/2

81-526 Gdynia

Kontakt:

+48 733 272 252

adwokatkochanowski@gmail.com

Dane:

NIP 5842306185

Nr konta 94 1160 2202 0000 0001 0592 9708