Doradztwo porady i pomoc prawna Gdynia

Prowadzona przeze mnie w Gdyni kancelaria adwokacka oferuje doradztwo prawne w zakresie najróżniejszych spraw z obszaru prawa:

Współpracując z klientem, zawsze dbam o indywidualne podejście do jego sprawy. Każda z nich bowiem ma swoje niuanse, wymagające osobnego rozpatrzenia. W swojej pracy wychodzę również z założenia, że porada i pomoc prawna opierają się nie tylko na interpretacji zapisów poszczególnych kodeksów. Adwokat bowiem musi wykazywać zrozumienie dla osoby przychodzącej do niego po wsparcie. Jedynie w takich warunkach można zbudować wzajemne zaufanie, potrzebne do prawidłowego prowadzenia sprawy.

 

W jakich sprawach kancelaria udziela pomocy i porad prawnych?

Zarówno prawo cywilne, jak i np. prawo karne obejmują szerokie spectrum zagadnień, wymagających wiedzy i zrozumienia obowiązujących przepisów. Wykonując zadania prawnika, świadczę specjalistyczne doradztwo oraz podejmuję się reprezentacji klienta w kontaktach ze stroną przeciwną, przed sądem czy innymi instytucjami zaangażowanymi w dany proces. Osoby wybierające prowadzoną przeze mnie kancelarię, mogą liczyć na pomoc i porady w zakresie m.in. spraw:

  • o odszkodowanie,
  • spadkowych,
  • o ochronę dóbr osobistych,
  • dotyczących mobbingu,
  • o posiadanie środków odurzających,
  • rozwodowych,
  • o podział majątku…

… i wielu innych. Należy podkreślić, że jako adwokat występuję w roli reprezentanta powoda albo pozwanego czy odpowiednio – oskarżyciela posiłkowego albo obrońcy. Oprócz wymienionych wyżej zagadnień moje porady prawne w Gdyni dotyczą również trudnych spraw dotyczących tranzycji płci, gdzie umiejętność odpowiedniego doradztwa i podejścia do klienta jest niezwykle ważna.

W ramach ukończonych studiów podyplomowych z zakresu prawa własności intelektualnej i nowych technologii świadczę pomoc i doradztwo prawne również w tym zakresie, zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw, uczelni wyższych oraz jednostek administracyjnych.

Jak działa prawnik?

Od pierwszego kontaktu staram się nawiązać z klientem nić porozumienia i relację opartą na zaufaniu, wsłuchując się w opisywany przez niego problem. Świadcząc usługi doradztwa prawnego, wskazuję opcje, jak może potoczyć się sprawa oraz jakie narzędzia interesant ma do dyspozycji. Będąc zaś pełnomocnikiem, dbam o dopełnienie wszelkich formalności, sporządzam odpowiednie pisma, a także reprezentuję go m.in. w sądzie.

Rezygnacja z pomocy adwokata przy wszelkiego rodzaju sprawach w sądach powszechnych i innych organach jest częstym błędem pozwanego lub powoda. Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności, a odpowiednia porada może pozwolić na uniknięcie wielu nieprzyjemności oraz kosztów związanych z nałożonymi karami.

Porada prawna w Gdyni

Wbrew pozorom korzystanie z rozmowy z adwokatem może być przydatne również w codziennych sytuacjach. Skręcenie lub złamanie nogi na oblodzonym chodniku, czy uszkodzenie ogrodzenia sąsiada często wymaga porady i doradztwa prawnego, by dowiedzieć się, jakie prawa i ewentualne następstwa mogą nas dotyczyć.

W ostatnim czasie głośno jest o sporach na ogródkach działkowych, gdzie sąsiedzi skłonni są szukać pomocy i doradztwa prawnika w przypadku obcięcia wystającej na drugą posesję gałęzi lub krzewu. Nie powinny dziwić takie sytuacje, ponieważ w Europie Zachodniej korzystanie z porady adwokata w codziennych sprawach jest równie powszednie, jak wizyty w urzędach czy innych jednostkach administracyjnych.

Jeśli potrzebna jest porada lub pomoc prawna – wystarczy umówić wizytę np. przez telefon lub mailowo w kancelarii mieszczącej się w Gdyni przy ulicy Świerkowej 30/2

doradztwo i porady prawne
Wstecz
prawo cywilne prawo karne prawo rodzinne prawo mieszkaniowe mobbing sprawy rozwodowe porady prawne tranzycja płci prawo spadkowe
Siedziba:

ul. Świerkowa 30/2

81-526 Gdynia

Kontakt:

+48 733 272 252

adwokatkochanowski@gmail.com

Dane:

NIP 5842306185

Nr konta 94 1160 2202 0000 0001 0592 9708