Sprawy i usługi spadkowe - Kancelaria prawna Kochanowski Gdynia

Sprawy spadkowe

 

Różnego rodzaju formalności prawne, które związane są z nabyciem majątku po zmarłym, reguluje prawo spadkowe. Tego rodzaju sprawy prowadzi kancelaria adwokacka w Gdyni. Zajmujemy się też wszystkimi kwestiami, które można uregulować za życia spadkodawcy. Usługi prawnicze obejmują wówczas doradztwo oraz wsparcie w zakresie sporządzenia testamentu, jak również podjęcie działań związanych z pozbawieniem zachowku czy nawet wydziedziczeniem określonych spadkobierców.

Jak pokazuje praktyka, zdarzają się sytuacje, że ktoś może próbować podważyć ostatnią wolę zmarłego. Wówczas adwokat, którego specjalizacją są sprawy spadkowe, służy pomocą osobom, które mają prawo starać się o uzyskanie określonej części majątku po zmarłym. Jako pełnomocnik występuje również w ich imieniu w postępowaniach sądowych dotyczących stwierdzenia nabycia i działu spadku oraz zachowku.

 

Adwokat sprawy i prawo spadkowe Gdynia

Kancelarie prawne takie jak nasza świadczą też wsparcie w procedurze odrzucenia m.in. mienia pozostawionego przez spadkodawcę czy przyjęcia go z dobrodziejstwem inwentarza. Oprócz tego prowadzimy czynności związane z poszukiwaniem majątku spadkowego.

 

W czym jeszcze może pomóc adwokat w zakresie prawa spadkowego?

Ponadto klienci mogą zlecić adwokatowi od spraw spadkowych zgromadzenie wszystkich niezbędnych dokumentów prawnych do przeprowadzenia postępowania w tym zakresie czy też do przygotowania aktu poświadczenia dziedziczenia. W kancelarii adwokackiej w Gdyni w ramach usług prawniczych możemy również przygotować pozasądową ugodę/umowę dotyczącą podziału majątku pozostawionego przez zmarłego.

Oprócz tego z pomocą adwokata można ustalić krąg spadkobierców oraz wyliczyć ich udziały i załatwić wiele innych formalności zgodnie z obowiązującym prawem.

sprawy-spadkowe
Wstecz
prawo cywilne prawo karne prawo rodzinne prawo mieszkaniowe mobbing sprawy rozwodowe porady prawne tranzycja płci prawo spadkowe
Siedziba:

ul. Świerkowa 30/2

81-526 Gdynia

Kontakt:

+48 733 272 252

adwokatkochanowski@gmail.com

Dane:

NIP 5842306185

Nr konta 94 1160 2202 0000 0001 0592 9708